Takimi i Mytaher Haskukës me Anton Qunin Foto: Anton Quni

Haskuka e Quni sfidojnë Kurtin e Mustafën

Dy partnerët e koalicionit qeverisës komunal të Prizrenit, Kryetari Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes dhe kryetari i degës së LDK-së dhe deputeti Anton Quni janë takuar sot gjatë ditës për të diskutuar për qeverisjen lokale në një kohë kur dy partitë nuk po mund të merren vesh për koalicionin në nivelin qendror.

Ndonëse po e kanë problem, arritjen e një koalicioni në nivel qendror, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK bashke qeverisin në Prizren për më shumë se dy vite.

“Në vazhdën e përpjekjeve për ta bërë sa më të mirë dhe më të besueshme qeverisjen lokale në Prizren, sot kam takuar kryetarin e komunës, Mytaher Haskuka. Si dy partner në qeverisje, jemi zotuar që të bëjmë gjithçka që është e mundur që qytetarëve të Prizrenit t’u ofrohen shërbime më të mira e më cilësore përgjatë vitit në të cilin sapo kemi hyrë”, ka shkruar Quni në Facebook.