array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Taulant Osmani

Taulant Osmani

Taulant Osmani është gazetar në KALLXO.com që nga maji i vitit 2016 i angazhuar për ta përcjellë aktualitetin e politikës në Kosovë.

Ai është në fund të studimeve për Gazetari në Universitetin e Prishtinës.

Pak kanë besuar që ai mund të bëhet gazetar, madje as Taulanti vet. Matematika dikur ka qenë ëndrra e tij, e tash numrat ia bëjnë nervat.

E pëlqen muzikën rok, poezinë por edhe futbollin.

Para se të fillonte punën në KALLXO.com, Taulanti ka punuar në Televizionin Rrokum.

Qeveria konfirmon kërcënimin me atentat ndaj kryeministrit Albin Kurti

Aktakuza ndaj dy ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin mbi 900 mijë euro, shtyhet seanca

Vetëvendosje publikon fotografi ku shihen në një ndejë Kurti e Konjfuca

Zhduket 27-vjeçari nga Shqipëria, po kërkohet që nga 4 shtatori

Dyshohet se gënjeu policinë se ka qenë cak i grabitjeve, arrestohet një grua nga Ferizaj

Menaxheri i lartë i KEK-ut raporton në Polici shantazhin ndaj tij dhe menaxhmentin të ndërmarrjes

Këto janë çmimet e naftës dhe benzinës për 24 orët e ardhshme

Parku te pishat në Sllatinë të Fushë Kosovës i mbushur me bërllok

13-vjecari nga Mitrovica dyshohet se sulmoi fizikisht nënën e tij

Klinë, digjen tre krerë lopë e koteci me shpezë

Klinë, shkoi për të luajtur futboll, rrëzohet dhe vdes në fushë

Rrokullisen me traktor në Jezercë të Ferizajt, lëndohen dy persona

Aksidentohet e vetme me veturë, lëndohet rëndë një grua në Ferizaj

Ministrja Ngavci reagon ndaj padisë së komunave kundër MASHTI-t

MASHTI ofron mbështje financiare deri në 7,000 euro për 20 studentë që studiojnë master jashtë vendit