Postet nga: Koalicioni LDK LVV

Vjosa Osmani i fton deputetët të mos e votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Nënkryetarja e LDK-së dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos votojnë rrëzimin e Qeverisë ...

Deputeti i PDK-së i kërkon LDK-së ta prishë koalicionin me Vetëvendosjen

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, nga foltorja e Kuvendit i ka bërë një kërkesë zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti që vjen nga radhët ...

Elmi Reçica: LVV - LDK nuk kanë qëllim të qeverisin, por të marrin sa më shumë pushtet

Deputeti nga rradhët e PDK-së, Elmi Reçica, ka kritikuar koalicionin LDK-Vetëvendosje, duke thënë se këto dy parti nuk kanë pasur për qëllim të ...

Lushtaku: LVV-LDK, koalicion i Burdushit

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, gjatë seancës për votimin e qeverisë, ka kritikuar koalicionin Vetëvendosje-LDK, për vonesën në arritjen e marrëveshjes.

Konjufca dorëhiqet, LVV ia jep LDK-së pozitën e kryetarit, pozita e presidentit 'jashtë lojës'

Arritja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është zhbllokuar gjatë ditës së sotme.

Xhafer Tahiri: Koalicionin LDK-LVV e filluam para dy viteve në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri përmes një postimi në Facebook ka dhënë mesazhe se koalicioni LVV-LDK mund të arrihet shumë shpejt.

Ende pa marrëveshje, LDK vazhdon ta kërkojë pozitën e kryetarit të Kuvendit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së, ku përsëri qëndrimet janë të njëjta, barikadim në kërkesën e saj, që të ketë pozitën ...

Osmani: Po shpresoj që gjithçka të përmbyllet sot

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se shpreson që marrëveshja mes LDK-së dhe LVV-së të përmbyllet sot.