Postet nga: Anton Quni

Quni flet për rënien e dëshmorëve të Koshares, Xhemajl Fetahaj e Milazim Shala: Kafshatat dhe plumbat i ndanin bashkë

Deputeti i LDK-së Anton Quni, pjesëmarrës në Betejën e Koshares, gjatë fjalimit në Kuvendin e Kosovës më 04.04.2024 ka ndarë momente nga lufta e ushtarëve të ...

Nesër pritet të votohet në Kuvend për komisionerin e FSK-së, këta janë kandidatët

Në rend dite të seancës plenare të Kuvendit të Kosovës që mbahet nesër është edhe zgjedhja e komisionerit parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovë...

VIDEO - Quni: Kur ne flasim për nevojat elementare të Policisë, mungon mazhoranca

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, (LDK) Anton Quni ka kritikuar mungesën e pozitës në seancën e jashtëzakonshme ku po diskutohet për rezolutën ...

Deputetët e LVV-së, Dugolli e Rrustemi reagojnë ndaj deklaratës së deputetit Anton Quni në Kuvend

Deputetët e LVV-së, Enver Dugolli e Adnan Rrustemi i kanë reaguar deputetit të LDK-së, Anton Quni, i cili i ka kritikuar ashpër deputetët e Kuvendit të Kosovë...

Quni-deputetëve për mosvotimin e komisionerit për FSK-në: Jeni vetë të pavlefshëm

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni ka kritikuar ashpër deputetët e Kuvendit të Kosovës për dështimin e zgjedhjes së komisionerit për ...

Quni: Rusia e përdor Serbinë për interesat e veta

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka deklaruar se për një sërë arsyesh Rusia e përdor Serbinë për interesa të veta.

Anton Quni i del në mbrojtje kryeprokurorit Isufaj

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni ka dalë në mbrojtje të kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale, Blerim Isufajt dhe ka kërkuar nga qytetarët ...

Ish-ministri i Mbrojtjes tregon se si trajnohen pjesëtarët e FSK-së për situatat kur duhet t`i përdorin armët

Ish-ministri i Mbrojtjes, Anton Quni duke folur për incidentin e ndodhur në Shtërpcë tre ditë më parë, ka thënë se një pjesëtar i FSK-së është i ...