Foto: KALLXO.com

Foto: Prindërit e Astrit Deharit në Kuvend

Prindërit e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari kanë shkuar në sallën plenare të Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet qeveria e re e Kosovës në krye me Albin Kurtin.

KALLXO.com ka realizuar fotografitë ku shihen Avni dhe Xhemile Dehari, në pjesën e mysafireve në sallën kryesore të legjislativit.

Në këtë seancë do ta marr pjesë edhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com