Postet nga: Adea Batusha

Dëshmitari në rastin e sulmit në Kuvend: "Disa pjesë të dëshmisë m'i kanë shtuar"

Skender Imeri, dëshmitar në rastin e gjykimit të atëherë aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje doli sot sërish para Gjykatës së Prishtinës për ...

Mungon prokurorja, shtyhet seanca e gjykimit ndaj aktivistëve Vetëvendosjes për sulmin ndaj Kuvendit

Seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin e rigjykimit të aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje për sulmin ndaj ndërtesës së kuvendit ka ...

Gjykimi ndaj ish-aktivistëve të LVV-së, Gjykata refuzon kërkesën e avokatit Tomë Gashi

Kryetarja e Gjykatës se Prishtinës, Afërdita Bytyçi, ka marr vendim me të cilin ka refuzuar kërkesën e avokatit Tomë Gashi, për përjashtimin ...

Sulmi kundër Kuvendit, nesër nis rigjykimi i aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Vetëvendosjes

Nesër në Gjykatën e Prishtinës pritet të nisë rigjykimi ndaj aktivistëve e ish-aktivistëve të Lëvizjes së Vetëvendosje, Atdhe Arifit, Frashër Krasniqit, Egzon ...

Dy vjet nga arrestimet për sulmin në kuvend, procesi në pikën ‘zero’

Sot janë bërë dy vjet qëkur Policia e Kosovës kishte nisur një aksion për arrestimin e disa aktivistëve të Vetëvendosjes si të dyshuar pë...

EKSKLUZIVE: Gjetjet e Apelit për Gjykimin e Aktivistëve të VV-së

Gjykata e Apelit të Kosovës në aktvendimin prej 10 faqesh ka evidentuar të gjeturat që e bindën të anulojë aktgjykimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës me të ...

EKSKLUZIVE: Rigjykim për Aktivistët e VV-së të Dënuar për Terrorizëm

Pak orë pasi Gjykata e Apelit njoftoi se ka ndërprerë masën e paraburgimit ndaj 3 aktivistëve të Vetëvendosjes të dënuar për sulmin në Kuvendin e ...

Kuvendi Vendos për Demarkacionin, Gjykata e Apelit për Aktivistët e VV-së

658 ditë, apo 1 vit e 9 muaj më parë, në natën e 4 gushtit të vitit 2016, ndërtesa e Kuvendit të Kosovës u godit me anti-tank.