Postet nga: xhemile dehari

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë përjashtimin e prokurorit që po e heton rastin

Xhemile dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit kanë dalë me kërkesën për shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë Speciale, Afrim Shefkiut, i cili është duke u ...

Foto: Prindërit e Astrit Deharit në Kuvend

Prindërit e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari kanë shkuar në sallën plenare të Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet qeveria e re e ...

Avni Dehari: Zyrtarët erdhën në shtëpi, tentuan të na bindin se Astriti ka bërë vetëvrasje

Zyrtarë nga policia dhe organeve të tjera të rendit, sipas familjes Dehari, kishin shkuar në shtëpinë e Astrit Deharit, për të bindur prindërit se djali i tyre ...

Shoku i qelisë së Astritit ishte fqinj i familjes Dehari

Adonis Gashi, njëri nga tre shokët e qelisë në të cilën po mbahej Astrit Deharit në Burgun e Prizrenit është shpallur në kërkim nga organet e ...

Familja Dehari thonë se u injoruan nga prokuroria në hetimet e reja për Astrit Deharin

Prokurori Besim Kelmendi kishte dhënë premtim publik se do të bashkëpunonin me familjen e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari gjatë hetimit të ri për ...

'Jeta në Kosovë': Misteri i vdekjes së Astrit Deharit

Rrethanat e reja që lidhen me rastin e vdekjes së Astrit Deharit dhe hetimet e reja për këtë vdekje ishin temë e diskutimit në emisionin e sotëm “...

Familja e Astrit Deharit: Prokuroria po mundohet t`i fsheh provat e vrasjes së djalit tonë

Avni Dehari, babai i Astrit Deharit mbrëmjen e sotme ka mbajtur një konferencë së bashku me bashkëshorten e tij dhe të djalit të tij si dhe me avokatin ...

Prindërit e Astrit Deharit: Për Vdekjen Morëm Vesh nga Mediat

Një ditë përpara se të bëhen një vit nga vdekja e Astit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, prindërit e tij Xhemile dhe Avni Dehari, ...