array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2018. Fillimisht është angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa aktualisht është gazetare juniore.

Ajo ka diplomuar për Gazetari në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, ndërsa tani është në përfundim të studimeve Master për Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun, në të njëjtin universitet. Para se t’i bashkohej BIRN-it, Emirjeta ka punuar si gazetare në portalin informativ “AktivPress”.

Fushat të cilat i mbulon janë kryesisht zhvillimet politike në vend si dhe shfaq interesim për hulumtime në tema sociale, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore.

Emirjeta është shpërblyer me “Çmim vjetor 2018 në mbrojtje të fëmijëve” nga Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF).

Në Kosovë kundërshtohet fort nisma “Open Balkan”

Gërvalla: Nismën “Ballkani i hapur” e konsiderojmë të rrezikshme

Reagimi i LDK-së ndaj largimit të masës mbrojtëse për bllokat nga Serbia

Buxhovi: Marrëveshja e Shkupit midis Vuçiqit, Ramës dhe Zaevit, antihistorike

Ish-ministri e quan skandaloz vendimin e MTI-së për heqjen e masës ndaj bllokave që vijnë nga Serbia

Arsyetimi i ministres për shfuqizimin e masës mbrojtëse antidamping për bllokat e importuar nga Serbia

Tri organizatat joqeveritare që përfituan subvencione nga Zyra e Kryeministrit pa i plotësuar kriteret

Blerim Reka: Lamtumirë “Mini-Shengen”

KMDLNj: Po bashkëpunimit rajonal, pasi të sqarohet e kaluara

Zaev, Rama e Vuçiq nënshkruajnë disa marrëveshje për bashkëpunim rajonal

Rama: Rajoni nuk mund të vazhdojë të mbetet peng i së shkuarës

Vuçiq nga Shkupi paralajmëron heqje të kufijve: Të kaluarën duhet ta lëmë mbrapa

Zaev në Forumin Ekonomik Rajonal në Shkup, përmend mungesën e vizave për Kosovën

Raporti i DASh-it: Kosova si një nga vendet më të varfra në Evropë, u godit rëndë nga pandemia

Sveçla flet për mundësinë e gjykimit të shoferit të autobusit në Kosovë