Postet nga: avni dehari

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë përjashtimin e prokurorit që po e heton rastin

Xhemile dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit kanë dalë me kërkesën për shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë Speciale, Afrim Shefkiut, i cili është duke u ...

Protestohet për zbardhjen e rastit të Astrit Deharit, familja e avokati me akuza për prokurorinë

Në 7 vjetorin e vdekjes së Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, sot u protestua përballë Prokurorisë Speciale në Prishtinë, duke kërkuar zbardhjen e vdekjes së ...

Avni Dehari udhëheq seancën e sotme të Kuvendit

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Dehari do ta udhëheq seancën e sotme konstituive të legjislaturës së tetë.

Kaq vota morën Vasfije Krasniqi e Avni Dehari

Avni Dehari dhe Vasfije Krasniqi - Goodman janë dy nga 58 deputetët më të votuar të listës së Lëvizjes Vetëvendosje.

Foto: Prindërit e Astrit Deharit në Kuvend

Prindërit e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari kanë shkuar në sallën plenare të Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet qeveria e re e ...

Prindërit rrëfejnë për “intervistimet e fshehta të Astrit Deharit”

Xhemile dhe Avni Dehari po pretendojnë se djali i tyre që vdiq në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, tri vite me parë ishte intervistuar fshehtas.

Avni Dehari: Zyrtarët erdhën në shtëpi, tentuan të na bindin se Astriti ka bërë vetëvrasje

Zyrtarë nga policia dhe organeve të tjera të rendit, sipas familjes Dehari, kishin shkuar në shtëpinë e Astrit Deharit, për të bindur prindërit se djali i tyre ...

Shoku i qelisë së Astritit ishte fqinj i familjes Dehari

Adonis Gashi, njëri nga tre shokët e qelisë në të cilën po mbahej Astrit Deharit në Burgun e Prizrenit është shpallur në kërkim nga organet e ...