Postet nga: votimi i qeverisë

Betohet Qeveria e re e Kosovës

Qeveria e re e Kosovës është betuar sot në seancën e Kuvendit që u mblodh për votimin e saj.

Huqja e nënkryetares së Kuvendit në votat ‘për’ Qeverinë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arbërie Nagavci, e ka ngatërruar numrin e votave të deputetëve që votuan ...

Uran Ismaili: Glauku është bërë valutë për transaksione politike

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputeti i PDK-së, Uran Ismaili, ka kritikuar largimin e Glauk Konjufcës nga pozita e kryetarit të Kuvendit, duke thënë se në kë...

Ambasadori Minxhozi: Janë normale diskutimet e sotme në seancë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, në një prononcim për KALLXO.com i ka quajtur "normale" akuzat dhe diskutimet që po zhvillohen gjatë seancës së sotme.

Lushtaku: LVV-LDK, koalicion i Burdushit

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, gjatë seancës për votimin e qeverisë, ka kritikuar koalicionin Vetëvendosje-LDK, për vonesën në arritjen e marrëveshjes.

Zotimet e Albin Kurtit për Kadri Veselin

Mandatari për kryeministër Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit ka premtuar se do ta respektojë opozitën.

VIDEO- Kurti: Prioritet do ta kemi trajtimin e ajrit të ndotur

Mandatari për kryeministër Albin Kurti në Kuvend para votimit të Qeverisë së tij ka thënë, se do të jenë qeveri për teknologji informative, si dhe shtoi ...

Ganimete Musliu ia vendos Albin Kurtit distinktivin me flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë (VIDEO)

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ia ka vendosur në setër mandatarit për kryeministër Albin Kurtit një distinktiv me flamujt e Kosovës dhe ...