Postet nga: Astrit Dehari

Haxhiu jep detaje për intervistimin e saj për rastin e Deharit, akuzon prokurorinë për mosveprim

Pasi që u intervistua lidhur me rastin e Astrti Deharit, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka mbajtur konferencë për media ku ka dhënë detaje për intervistë...

Gashi thotë se nuk u lejua të marr pjesë në intervistimin e Haxhiut

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi është deklaruar para Departamentit të Hetimeve të Policisë së Kosovës ku është duke u intervistuar ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu për ...

Nesër intervistohet Albulena Haxhiu për rastin e Astrit Deharit

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se nesër ministrja Albulena Haxhiu do të intervistohet për rastin e Astrit Deharit.

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë përjashtimin e prokurorit që po e heton rastin

Xhemile dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit kanë dalë me kërkesën për shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë Speciale, Afrim Shefkiut, i cili është duke u ...

Avokati i familjes Dehari i kërkon prokurorisë të jetë prezent gjatë intervistimit të Ministres Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar dje se do të intervistohet nga prokuroria e shtetit në cilësinë e dëshmitares për rastin e Astrit Deharit.

Albulena Haxhiu ftohet të dëshmojë për rastin e Astrit Deharit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se do të intervistohet nga ana e prokurorisë së shtetit në cilësinë e dëshmitares për rastin e Astrit Deharit.

Kurti në 7-vjetorin e vdekjes së Deharit: Kosova nuk mund të jetë shtet i së drejtës pa u zbardhur rasti i Astrit Deharit e raste të tjera

Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar në 7-vjetorin e vdekjes së ish-aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari.

Sveçla në 7-vjeotrin e vdekjes së Astrit Deharit: Drejtësia dhe llogaridhënia për vrasjen e tij janë të pashmangshme

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka kërkuar drejtësi për ish-aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.