Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Edi Rama: Egërsira vrasëse meriton ndëshkimin ekstrem nga drejtësia

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për ngjarjen në Gllogjan, ku deri më tash janë konfirmuar tre persona të vrarë.

Ai në një postim në Twitter është shprehur i brengosur dhe egërsira u mori jetën tre personave meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë.

“Ngushëllime vëllazërore familjeve të goditura në zemër nga humbja absurde. Kurajo e mbështetje institucioneve të Kosovës në këtë moment sfidues”, ka shkruar Rama.

Tre të vdekur nga atentati në Deçan, shoferi i autobusit dhe dy nxënës (VIDEO)