Postet nga: Edi Rama

Edi Rama përshëndet marrëveshjen për fluturimet Prishtinë - Beograd duke ironizuar me Haradinajn

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për fluturimet Prishtinë-Beograd 52 minuta më herët.

‘Shihemi në gjyq’: Kryeministrat e vështirësojnë bashkëpunimin Kosovë - Shqipëri

Përplasjet ndërmjet dy kryeministrave, atij të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë vënë në një pozitë jo të mirë marrëdhë...

Këshilltari i Ilir Metës për Haradinajn: E ka dëshmuar me vepra sa e don Kosovën

Këshilltari i Presidentit të Shqipërisë, Flamur Gashi, i ka dalë në përkrahje kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinajt, pas padisë që homologu i tij shqiptar ...

Edi Rama kërkon 10 mijë euro dëmshpërblim nga Ramush Haradinaj

Në tetor të vitit të kaluar, në dy emisione të ndryshme televizive, Ramush Haradinaj i kishte dhënë disa deklarata të forta për Edi Ramën.

Ramush Haradinaj reagon ndaj padisë së Edi Ramës kundër tij

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Hardinaj, ka reaguar, ndaj lajmeve se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ushtruar padi ndaj tij.

Përvjetori i masakrës së Reçakut, asnjë fjalë nga Edi Rama e Lulzim Basha

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ia ka kushtuar asnjë germë përvjetorit të 21-të të masakrës së Reçakut, ku u ekzekutuan 45 civilë shqiptarë.

Ilir Meta e kthen në Kuvend paketën ‘anti-shpifje’ të Edi Ramës: ‘Shkel Kushtetutën’

Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend për rishqyrtim të ashtuquajturën paketa ‘anti-shpifje’, duke argumentuar se projektligjet e fuqizojnë Autoritetin e Mediave me kompetenca që Kushtetuta nuk ia lejon ...

Meta nuk e dekreton ligjin 'antishpifje'

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk e ka dekretuar paketën ligjore 'antishpifje' e cila, gjatë muajit të kaluar është miratuar në Kuvendin e Shqipërisë, pas një debati ...