Postet nga: gllogjan

27-vjetori i rënies së Luan Haradinajt, Ramush Haradinaj: Le të jetë i përhershëm kujtimi për heronjtë e kombit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka falënderuar të gjithë qytetarët që bënë homazhe në Gllogjan, në 27-vjetorin e ...

Homazhe në Gllogjan për Epopenë e Dukagjinit dhe për të rënët e masakruarit e Kotlinës së Kaçanikut

Në 26-vjetorin e Epopesë së Dukagjinit, u bënë homazhe në Kompleksin e varrezave “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan.

Presidentja Osmani: Epopeja e Dukagjinit, një nga ngjarjet më heroike të luftës së UÇK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar sot Epopenë e Dukagjinit.

Shënohet 25-vjetori i Epopesë së Dukagjinit

Në kompleksin memorial "Dëshmorët e Kombit" në Gllogjan të Deçanit sot u bën homazhe nga krerët e shtetit.

Arrestohet përsëri një nga të dyshuarit në rastin e vrasjes së trefishtë në Gllogjan

Njëri nga të dyshuarit në rastin e vrasjes së trefishtë në Gllogjan është vënë prapë në pranga të Policisë së Kosovës.

Haradinaj bën homazhe në Gllogjan dhe Maznik, 23 vjet nga e rënia e vëllait të tij

Kryetari i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në 23-vjetorin e rënies së vëllait të tij, Shkelzen Haradinaj, ka bërë homazhe te varrezat ...

Arrestohet edhe një person për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Policia e Kosovës ka njoftuar se të premten është arrestuar edhe një person i dyshuar për rastin e vrasjes së trefishtë në Gllogjan të Deçanit që ndodhi ...

Vrasja e trefishtë në Gllogjan, njërit të dyshuar masa e paraburgimit i zëvendësohet me arrest shtëpiak

Tre të dyshuar janë arrestuar më 11 dhjetor 2021 në lidhje me vrasjen e trefishtë që ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit më 26 nëntor 2021.