Nga një takim i mëhershëm i presidentëve serb e turk - Foto: Rtv21

Erdogan Sot Shkon në Serbi

Me ftesë të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Serbi sot arrin presidenti turk Recep Tayyp Erdogan.

Kjo është vizita e dytë e presidentit turk në Serbi.

Ajo e mëhershmja ndodhi në vitin 2010, kur ishte kryeministër.

Në një deklaratë për “Danas”, ambasadori turk Tanju Bilgiç theksoi se kjo është një vizitë historike dhe e rëndësishme.

Zyrtarët serbë presin që ekonomia të jetë tema kryesore e takimit, raportojnë mediat serbe. /21Media

09 Tetor 2017 - 09:39

RTV 21 09/10/2017 - 09:39
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend