Postet nga: Recep Tayyip Erdogan

Erdogan kërkon ndihmën e Evropës për t’i dhënë fund konfliktit në Libi

 

Trump e Erdogan diskutojnë për Iranin, Sirinë dhe Libinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, diskutuan për Iranin, Sirinë dhe Libinë gjatë një bisede telefonike.

Putin mbërrin në Stamboll për inaugurimin e gazjellësit Rrjedha Turke

 

Erdogan kërcënon ShBA me mbylljen e bazave të saja ushtarake në Turqi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar sot se vendi i tij mund të mbyllë bazën e Forcave Ajrore të ShBA-së nëse kjo e fundit vendos sanksione ...

Ish-kryeministri turk formon parti për ta sfiduar Erdoganin

Ish-kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka themeluar një parti të re politike të enjten, hap që tregon sfidimin e partisë në pushtet të presidentit, Recep Tayyip Erdogan.

Erdogan: Turp ndarja e Çmimit Nobel për Handke

 

Merkel dhe Erdogan bisedojnë për ofensivën turke në Siri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan kanë biseduar për situatën në verilindje të Sirisë.

Erdogan paralajmëron sulme edhe më të ashpra kundër kurdëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë "me vendosmëri edhe më të madhe", nëse luftëtarët kurdë ...