Postet nga: Recep Tayyip Erdogan

Turqia synon të bëhet fuqi e rëndësishme energjetike me marrëveshjen me Turkmenistanin

Turqia dhe Turkmenistani kanë rënë dakort të bashkëpunojnë për një marrëveshje të rëndësishme për eksportin e gazit natyror, që analistët thonë se ...

Erdogan: Turqia e gatshme të jetë nikoqire e samitit për paqe mes Moskës dhe Kievit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë të premten se vendi i tij është i gatshëm të jetë nikoqir i bisedimeve për paqe mes Moskës ...

Osmani takoi presidentin Erdogan, rikonfirmuan bashkëpunimin në mes Kosovës dhe Turqisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës së saj zyrtare në Turqi është takuar me presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan, më 02.03.2024.

Erdogan në 16-vjetorin e Pavarësisë: Kam besim se marrëdhëniet e shumanshme miqësore do të vazhdojnë të zhvillohen

Në përvjetorin e 16-të të Pavarësisë së Kosovës, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pranuar telegram urimi nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Erdogani: Turqia e gatshme të punojë me Egjiptin për rindërtimin e Gazës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë të mërkurën, më 14.02.2024, se Turqia është e gatshme për bashkëpunim me Egjiptin për ta rindërtuar ...

Putini do të vizitojë Turqinë në shkurt, sipas një zyrtari turk

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do ta vizitojë anëtaren e NATO-s, Turqinë, për t’u takuar me presidentin Recep Tayyip Erdogan më 12 shkurt, njoftoi të mërkurën ...

Erdogan miraton anëtarësimin e Suedisë në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan miratoi të enjten kërkesën e Suedisë për t'u anëtarësuar në NATO, duke i dhënë kështu fund një ...

Turqia i arreston formalisht 15 njerëz të dyshuar për lidhje me Mossadin e Izraelit

Një gjykatë turke mori vendim të premten për t’i arrestuar formalisht 15 njerëz dhe për t’i dëbuar tetë të tjerë, të dyshuar se kanë lidhje ...