Postet nga: 16-vjetori i Pavarësisë

Kryetari i Zubin Potokut e festoi ditën e Pavarësisë në komuna të tjera

 

Në pritjen shtetërore për Ditën e Pavarësisë liderët nderojnë heronjtë, Kurti i përmend Thaçin, Krasniqin e Sejdiun

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryekuvendari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti organizuan pritjen shtetërore për nder të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë e urojnë Kosovën për përvjetorin e pavarësisë

“Histori suksesi në Ballkan” e ka quajtuar Kosovën, presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj në urimin për 16-vjetorin e pavarësisë së saj.

Dorëzohen dokumentet e para në Institutin e Krimeve të Kryera Gjatë Luftës në Kosovë

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, u dorëzuan dokumentet e para në Institutin e Krimeve të Kryera Gjatë Luftës në Kosovë.

Zbulohet shtatorja e komandantit Adem Jashari në Mitrovicë të Jugut

Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari tashmë ka zënë vend edhe në sheshin e Mitrovicës së Jugut.

Tahiri (AAK): Partneritetin me SHBA dhe BE duhet ta ruajmë – nuk është dëshirë, por obligim

Kryetari i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri gjatë adresimit të tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, pë...

Tahiri (PDK): Thaçi, Veseli, Krasniqi, Selimi e të tjerët po luftojnë betejën e radhës për Kosovën

“Hashim Thaçi me shokët e tij bashkëluftëtarë: Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin e shumë të tjerë janë në betejën e radhës për ...

Seanca solemne e Kuvendit, Konjufca: “Përkulemi para atyre që u vranë nga Serbia vetëm pse ishin shqiptar"

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne për nderë të 16 vjetorit të shpalljes së pavarësisë.