array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vyrtyte Gërvalla

Vyrtyte Gërvalla

Vyrtyte Gervalla studimet bachelor i ka përfunduar në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Gjatë viteve të studimeve ka pasur angazhim të theksuar. Për tri vite radhazi ka qenë bursiste, ndërsa dekanati i Fakultetit i ka ndarë mirënjohje si Studente e Dalluar e gjeneratës.
Momentalisht në BIRN është e angazhuar në pozitën e Monitorueses të Gjykatave.
Para angazhimit në BIRN ka përfunduar praktiken njëvjeçare në Prokurorinë Themelore në Pejë, për çka është certifikuar nga KPK-ja.

Sfidat e zhvillimit të strehimoreve në Kosovë

KGJK pjesë e punëtorisë 'Zgjidhja e rasteve të korrupsionit dhe krimit të organizuar 2022-2024'

KGJK del me një propozim të përbashkët për MD, KPK, zyrën e Kryeprokurorit të shtetit për reformën në drejtësi

Ligji për Byronë Shtetërore - Cilat do të jenë kompetencat dhe cila procedurë do të ndiqet për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme?

Gjyqtarja që e dënoi tre herë dhe nuk e vlerësoi si recidivist Dibran Hoxhën

Dosja ‘Kobra’- Vodhi shtetin 17 mijë euro, u dënua 1500 euro

Dosja - 'Kobra' vodhi rrymë mbi 3 mijë euro, ishte dënuar me vetëm 200 euro

Paraburgim për mashtrim me parcela në vlerë të 800 mijë frangave zvicerane

Ekspertiza: E moshuara që u rrah në shtëpinë e pleqve në Pejë ka shenja të përvëlimit e të dhunës në trup

Rasti "Brezovica": Ish-kryetari i Shtërpcës akuzohet se mori mbi 1 milion euro nga biznesmenët kosovarë

Vrasja e 35-vjeçares në oborrin e QKUK-së, viktima ishte nën urdhër mbrojtjeje

Urdhërohet sekuestrimi i pronës në Veternik të Prishtinës, dyshohet për manipulime

Ish-kryeprokurori i Apelit, Haxhi Dërguti, intervistohet nga Policia lidhur me hulumtimin e KALLXO.com

Hulumtimi i KALLXO.com për fajdetë në Pejë, Gjykata e dënon me 6 vjet burgim të akuzuarin

Aktakuzë për zyrtarin policor nga Peja për rrahjen dhe kanosjen e një gruaje