Postet nga: Gjykata e Prishtinës

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Gjykata e Prishtinës reagon për gjuhën fyese ndaj gjyqtares që e liroi Glauk Konjufcën

Gjykata e Prishtinës ka reaguar ndaj postimeve me etiketime dhe fjalor fyes ndaj gjykatës dhe gjyqtares Edita Çanta, në lidhje me shpalljen e aktgjykimit lirues ndaj Glauk Konjufcë...

Procesi që u shty disa herë për shkak të adresës

Padia për shpifje e Nehat Maxhunit kundër gazetarit Besnik Krasniqi u mbyll duke u konisideruar si padi e tërhequr tre vjet pasi Maxhuni dorëzoi lëndë...

Gjykata e Prishtinës vendos për padinë e Enes Gogës ndaj gazetës 'Zëri' dhe Arbana Xharrës

Gjykata e Prishtinës e ka hedhur poshtë padinë e ish-kryeimamit Enes Goga kundër kundër gazetës "Zëri" dhe ish-gazetares Arbana Xharra.

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

Gjykata e Apelit e kthen Enver Sekiraqën në arrest shtëpiak

Gjykata e Apelit ka vendosur që të pandehurit Enver Sekiraqa, i akuzuar për shtytje në vrasje të Triumf Rizës, t'i kthehet masa e arrestit shtëpiak.

Paradite “llogarikërkues”- pasdite “llogaridhënës”, kryetari i komisionit parlamentar para Gjykatës

Valon Ramadani, deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e nisi ditën duke u kërkuar llogari të tjerëve, ndërsa më vonë iu deshtë të ...

Sulmi terrorist në Banjskë – Vendimi i fundit i gjykatës për tre të paraburgosurit

Gjykata e Prishtinës ka konfirmuar për KALLXO.com më 23.02.2024 KALLXO.com se tre të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë: Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, ...

Vrasja e policit në Zllatar, rasti kalon tek një gjyqtar tjetër

Lirim Haxholli, zyrtar policor, 27-vjeçar, kishte mbetur i vrarë sipas Prokurorisë nga arma zyrtare e kolegut të tij, Fatlum Mehmeti, në një aheng më 18.02.2022.