Postet nga: Gjykata e Pejës

Akil Gjakovës i vazhdohet masa e ndalimit deri në marrjen e vendimit për masën e sigurisë

Gjykata e Pejës ka marrë vendim që Akil Gjakovës, i dyshuar për dhunë në familje, t'i vazhdohet masa e ndalimit prej 48 orësh derisa gjyqtari Veton Ademaj ...

Vrasja e gruas në Pejë, një muaj paraburgim për Edmond Lajqin

Gjykata e Pejës ka caktuar një muaj paraburgim për Edmod Lajqin, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij Gjyljeta Ukella.

Gjykata vendos ndaj Shaban Gogajt, i akuzuar për vrasjen e Agonis Tetajt

Shaban Gogaj është shpallur fajtor dhe është dënuar me 7 vjet e gjashtë muaj burgim për vrasje nga pakujdesia dhe armëmbajtje pa leje lidhur me vrasjen e Agonis ...

Sot Gjykata pritet të vendosë ndaj Shaban Gogajt, i akuzuar për vrasjen e Agonis Tetajt

Gjykata e Pejës pritet të marr vendimin ndaj Shaban Gogajt, i akuzuar për vrasjen e Agonis Tetajt në vitin 2018 në lokalin “Gogaj AG”.

Nga 30 ditë paraburgim për dy të dyshuarit për dhunimin e 13-vjeçares

Dy të dyshuarve për dhunimin e një 13-vjeçareje në Drenas u janë caktuar nga 30 ditë paraburgim nga Gjykata e Pejës sot më 12.03.2024.

Vrasja e Agonis Tetajt, fjalët e fundit të palëve në gjykim

I akuzuari për vrasjen e Agonis Tetajt në vitin 2018, Shaban Gogaj së bashku me Isuf Cacajn janë ulur në bankën e të akuzuarve edhe një herë tjetër ...

Vrasja e Agonis Tetajt, të akuzuarit Cacaj i revokohet pranimi i fajësisë për armëmbajtje pa leje

I akuzuari për vrasjen e Agonis Tetajt në vitin 2018 në kompaninë “Gogaj AG”, Shaban Gogaj dhe i akuzuari për armëmbajtjes pa leje, Isuf Cacaj u paraqitën ...

Vrasja e trefishtë në Gllogjan, dëshmitarët rrëfehen në seancë të mbyllur

Halil, Kreshnik e Kastriot Mehmetaj, të akuzuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan mbrëmjen e 26.11.2021, në autobusin që ishte sulmuar me kallashnikov edhe të entjen, 15.02.2024 janë ulur në ...