Postet nga: e moshuara

Ekspertiza: E moshuara që u rrah në shtëpinë e pleqve në Pejë ka shenja të përvëlimit e të dhunës në trup

E moshuara që ishte sulmuar në shtëpinë e pleqve "Orenda" në Pejë ka edhe shenja të dhunës dhe përvëlimit.

Lirohen nga paraburgimi infermieret që dyshohen se sulmuan të moshuarën në Pejë

Gjykata Supreme ka aprovuar kërkesën e mbrojtjes dhe ka liruar nga paraburgimi infermieret që dyshohen se sulmuan të moshuarën në Pejë, më 2 nëntor të këtij ...

Nisin hetimet rreth dyshimeve për dhunë në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Prokuroria e Prishtinës ka bërë të ditur se për të hetuar dyshimet e ngritura për keqtrajtim të të moshuarve në Shtëpinë e të Moshuarve në ...

30 ditë paraburgim për infermieret e përfshira në rastin e rrahjes të të moshuarës

Gjykata e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit prej 30 ditësh për A.P., A.R., dhe R....

Dhunimi fizik i të moshuarës në Pejë, reagon edhe kryeministri Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ndaj videos që u publikua sot në media, në të cilën shihet një e moshuar duke u dhunuar fizikisht nga një ...

Zyra e presidentes dënon dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës në Pejë

Zyra e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës në një strehimore në Pejë.

Çka deklaruan në Polici infermieret e dyshuara për rastin në qendrën e të moshuarve në Pejë?

Një grua e moshuar, e cila ishte duke qëndruar në qendrën për të moshuar në Pejë, është incizuar duke u keqtrajtuar ndërsa për rastin tashmë ...

Mjeku në qendrën ku ndodhi sulmi: E moshuara është në gjendje të mirë, e kanë marrë familjarët e saj

Mjeku në qendrën e të moshuarve ‘Orenda’, Islam Musaj, ka thënë se e moshuara ndaj të cilës është ushtruar dhunë në këtë qendër është në ...