array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Amire Qamili

Amire Qamili

Amire Qamili është gazetare në Rrjetin Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese në Kosovë, prej nëntorit të vitit 2014. Ajo është diplomuar në Komunikim Masiv – Gazetari në Universitetin AAB. Tani është duke i përfunduar edhe studimet në Master Komunikim Masiv – Gazetari në po të njëjtin Universitet. Ajo ka punuar në Agjencionin e Pavarur të Lajmeve – KosovaPress, në TV Albanian Screen – ish Alsat, Shqipëri. Ndërsa, në Universitetin AAB për dy vite akademike ka qenë studente tutore. Si gazetare, punon rreth 5 vite dhe ka përvojë edhe në disa media të tjera. Për tema dhe hulumtime fokusohet në çështje të ndryshme, ndërsa ngjarjet politike, janë çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Tahiri kërkon nga Komisioni për Buxhet ta sjellin projektligjin për Trustin

Besnik Tahiri grumbullon temat e 'rëndësishme' që u thanë në mbledhjen e Kryesisë

Dije Rizvanolli emërohet përfaqësuese në Këshillin Administrativ të Bankës Zhvillimore të Këshillit të Evropës

Qeveria e Kosovës vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Bislimi: Qeveria do të punojë me përkushtim gjatë procesit për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Rama: Hashim Thaçi do të ishte president i shkëlqyer për Shqipërinë

Policia jep detaje për rrahje mes zyrtarëve të Gjykatës së Prishtinës

I mituri tentoi të blinte naftë me 100 euro false

Arrestohen pesë të mitur për sulm fizik

Prishtinë: Një person theret me thikë, dërgohet në QKUK për tretman mjekësor

Haxhiu: Projektligji për tërheqjen e 30% nga TRUST-i u është shpërndarë deputetëve

QKUK, mjekët ia shpëtojnë dorën një pacienti pas aksidentit që pësoi

'Termokos' e përfundon sezonin ngrohës të shtunën

LDK e vendosur: Pa komision hetimor, nuk marrim pjesë në asnjë votim në Kuvend

Abdixhiku: Dialogu Kosovë – Serbi po kthehet në diskutime teknike dhe pa rezultat