Postet nga: berat rukiqi

Rukiqi: Vaksinat për COVID-19 nuk duhet të blihen me Fondin për Rimëkëmbje, por me fond tjetër

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës ka thënë në një konferencë për media se vaksinat për COVID-19 nuk duhet të blihen me Fondin për ...

Rukiqi: Ka rritje të qarkullimit për shkak të diasporës dhe Trust-it

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se në muajin dhjetor ka pasur rritje të qarkullimit tek bizneset , për shkak të tërheqjes ...

Rukiqi: Lëvizja e punëtorëve lejohet edhe një orë pas fillimit të orës policore

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka njoftuar se puntorët e bizneseve të cilët operojnë në komunat në zonën e kuqe, janë lejuar ...

Rukiqi kërkon nga bizneset të respektojnë masat kundër COVID, dënimet janë të mëdha

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka thënë të mërkurën në një konferencë për media se masat e reja të prezantuara ...

Rukiqi: Barrën sociale të pandemisë po e paguajnë bizneset

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar pas vendosjes së masave të reja nga Qeveria e Kosovës kundër COVID-19.

OEK kërkon pagesë stimuluese për bizneset që preken nga masat e Qeverisë ndaj COVID-19

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka njoftuar se kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës përkrahje shtesë financiare për bizneset që cilat ...

Kryetari i Odës Ekonomike tregon projektet që kanë mundësi të përkrahen pas marrëveshjes së Uashingtonit

Kryetari Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se nga financimi amerikan kanë mundësi të përkrahen disa prej projekteve në Kosovë. Ai ka, pë...

Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë takohen me delegacionin amerikan në Beograd

Në rezidencën e ambasadorit amerikan në Beograd, Anthony Godfrey është mbajtur takimi i përfaqësuesve të odave ekonomike të Kosovës dhe Serbisë me delegacionin të Korporatës ...