array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Amire Qamili

Amire Qamili

Amire Qamili është gazetare në Rrjetin Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese në Kosovë, prej nëntorit të vitit 2014. Ajo është diplomuar në Komunikim Masiv – Gazetari në Universitetin AAB. Tani është duke i përfunduar edhe studimet në Master Komunikim Masiv – Gazetari në po të njëjtin Universitet. Ajo ka punuar në Agjencionin e Pavarur të Lajmeve – KosovaPress, në TV Albanian Screen – ish Alsat, Shqipëri. Ndërsa, në Universitetin AAB për dy vite akademike ka qenë studente tutore. Si gazetare, punon rreth 5 vite dhe ka përvojë edhe në disa media të tjera. Për tema dhe hulumtime fokusohet në çështje të ndryshme, ndërsa ngjarjet politike, janë çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Dragash, zjarri përfshinë një pjesë të pyllit

Policia e kosoves

Shtetasja e Shqipërisë arrestohet në Lipjan, dyshohet se ka keqtrajtuar fëmijën e saj

Prishtinë, i dyshuari shtie me armë zjarri në ajër

Bekim Haxhiu - Arben Vitisë: A do t’i braktisësh pacientët për të kandiduar për kryetar komune?

Ministri Vitia: Onkologjia është e furnizuar me rreth 80% të produkteve

Spanca thotë se AKP lidhi kontrata të qerasë me uzurpatorët e pronave shoqërore

Nga Kosova pritet të largohen 32 mjekë

Suharekë, punëtorët e Hidroregjionit Jugor kanosen nga një person i dehur

Arrestohen katër persona që dyshohen se ushtruan dhunë në familjet e tyre

Qindra euro të falsifikuara konfiskohen në 24 orët e fundit nga policia

Policia jep detaje për kanosjen e ekipit të gazetarëve në Leposaviq

Policia e kosoves

E lajmëron në polici për kanosje, ish të dashurin e motrës

I premtoi punësimin e një familjari, arrestohet i dyshuari për mashtrim në Prizren

Policia e Kosoves

Policia jep detaje për vdekjen e 35-vjeçares që ra nga kati i dytë i ndërtesës në Mitrovicë

Kalim ilegal i kufirit, arrestohen dy persona