array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Amire Qamili

Amire Qamili

Amire Qamili është gazetare në Rrjetin Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese në Kosovë, prej nëntorit të vitit 2014. Ajo është diplomuar në Komunikim Masiv – Gazetari në Universitetin AAB. Tani është duke i përfunduar edhe studimet në Master Komunikim Masiv – Gazetari në po të njëjtin Universitet. Ajo ka punuar në Agjencionin e Pavarur të Lajmeve – KosovaPress, në TV Albanian Screen – ish Alsat, Shqipëri. Ndërsa, në Universitetin AAB për dy vite akademike ka qenë studente tutore. Si gazetare, punon rreth 5 vite dhe ka përvojë edhe në disa media të tjera. Për tema dhe hulumtime fokusohet në çështje të ndryshme, ndërsa ngjarjet politike, janë çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Policia e Kosoves

Mitrovicë, një person shqetëson ish bashkëshorten, ndalohet në stacion policor

Policia e kosoves

Rahovec, arrestohen tre persona, dyshohet që dëmtuan muralin në një shtëpi

Konjufca: Duhet të gjendet një formë e re për Asociacionin

Ishte jashtë vendit, raporton se i janë vjedhur stoli ari e gjësende të tjera në shtëpi

Dy raste të vdekjeve të dyshimta në Graçanicë dhe Prishtinë

Policia jep detaje për kërcënimin e rremë me mjete shpërthyese në Aeroportin e Prishtinës

Arrestohet një person që ka ushtruar dhunë ndaj të miturës më të cilën bashkëjeton dhe kanë fëmijë

Malishevë, gjendet një person i vdekur

Identifikohet e dyshuara që në rrjete sociale ka publikuar video duke shtënë me armë zjarri

Policia e Kosoves

Suharekë, burri raporton zhdukjen e gruas së tij

Prizren, një burrë dyshohet se kanosi bashkëshorten me të cilën është në proces të divorcit

Policia e kosoves

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë

Komisioni për Shëndetësi diskuton planin e punës për sesionin pranveror, kërkohet bashkëpunimi pozitë - opozitë

Dy infermiere në QKMF të Kamenicës punojnë pa licencë

Këto do të jenë pagat në shëndetësi sipas koeficientit të ri