Moti sot, me diell dhe vranësira kalimtare

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike të qëndrueshme.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të kushtëzoj mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht e lehtë nga drejtimet e ndryshme./RTK

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!