Ilustrim

Mot i ftohtë edhe të premten e të shtunën

Të premten parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset kodrinore-malore do të ketë kushte për fjolla të lehta bore.

Të shtunën parashihet mot me intervale me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesish nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s, thuhet në Raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media