Postet nga: Donald Trump

Trump: Çështja e abortit të vendoset nga secili shtet

Kandidati amerikan republikan për president Donald Trump, tha të hënën se ligjet për kufizimin e abortit duhet të përcaktohen nga secili shtet, duke shmangur një ...

Ish bashkëpunëtorët e Donald Trump-it ndër kritikët më të zëshëm kundër kthimit të tij në Shtëpi të Bardhë

Nju Jork – Ish Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper e quan ish presidentin “kërcënim për demokracinë.” Ish këshilltari për sigurinë kombëtare John Bolton thotë ...

Biden dhe Trump synojnë të tërheqin votuesit afro-amerikanë në shtetet kyçe

Joe Biden dhe Donald Trump fituan në votimet paraprake që u mbajtën këtë javë në shtetin e Viskonsinit. Ndërsa të dy e kanë të sigurt emërimin, ...

Aktiviteti elektoral i presidentit Biden me ish-presidentët Obama dhe Clinton, mbledh fonde rekord

NJU JORK – Një aktivitet për mbledhje fondesh i presidentit Joe Biden të enjten në qytetin e Nju Jorkut, po grumbullon rreth 25 milionë dollarë fonde, duke arritur kështu një ...

Gjykata vendos urdhër ndalimi për ish-presidentin Trump që të bëjnë komente publike para gjykimit penal

Në një zhvillim të rëndësishëm përpara gjyqit penal të afërt në lidhje me pagesat e parave të heshtura, një gjykatës i Nju Jorkut, Juan ...

Caktohet data e nisjes së gjykimit kundër Trumpit për ryshfet

Një gjykatës në Nju Jork ka caktuar nisjen e gjykimit ndaj ish-presidentit Donald Trump, më 15 prill, lidhur me rastin që ka të bëjë me pagimin e parave në ...

Shqipëria mirëpret projektet turistike të propozuara nga kompania e Jared Kushnerit

Në Tiranë kryeministri Edi Rama mirëpriti sot planet e kompanisë amerikane Affinity Partners e sipërmarrësit Jared Kushner për të investuar në turizmin shqiptar.

Biden apo Trump? Cilin kandidat do të preferonte Kina?

Ndërsa fushata zgjedhore në Shtetet e Bashkuara intensifikohet, si presidenti Joe Biden ashtu edhe rivali i tij i mundshëm, Donald Trump, premtojnë se do të mbajnë një që...