Postet nga: drenas

Trajneri kosovar preferon stadiumin kombëtar sa më afër Prishtinës

Qeveria e Kosovës, përkatësisht kryeministri në largim, Ramush Hardinaj, me 4 dhjetor të vitit 2017, në mbledhjen e qeverisë kishte marrë vendim që zona ekonomike e Drenasit, të caktohet ...

Ministria e Sportit thotë se Stadiumi Kombëtar duhet të ndërtohet në Drenas

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), ka reaguar në lidhje me diskutimet për lokacionin e stadiumit kombëtar të Kosovës.

Stadiumi Kombëtar që s'po zë vend

Lokacioni për ndërtimin e stadiumit kombëtar të Kosovës, ka ngjallur prapë reagime.

Arrestohet 18 vjeçari në Drenas për dy vjedhje të rënda

Një 18 vjeçar është arrestuar gjatë ditës së sotme nga njësitet e stacionit të Drenasit, i dyshuar për dy vjedhje të rënda.

Drenas, Ish- shefi i inspektoriatit dënohet pse nuk rrënoi 14 banesa pa leje

Gjykata në Prishtinë, sot dënoi me 6 muaj burgim me kusht Halil Vrellakun, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Aksident në Komoran, vdes këmbësorja

Një shtetase e Shqipërisë ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra nga goditja e një veture në Komoran të Drenasit.

Drenas, rinumërmi ua ktheu ‘votat e avulluara’ kandidatëve të NISMA-s-AKR-PD

Numërimi i votave më 6 tetor në shkollën “Rasim Kiçina” në Drenas, përkatësisht në qendrën e votimit 0301E, vendvotimi 01R, koalicionin Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova ...

Lladrovci e shkarkon drejtorin e dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Kryetari i Komunë së Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka shkarkuar nga detyra Drejtorin e Infrastrukturës, Idriz Hysenaj, i cili po dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.