Postet nga: drenas

Vdekja e 26-vjeçares nga Drenasi, mjeku thotë se viktima kishte shenja dhune në trup

Një 26-vjeçare mbrëmë ka vdekur në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës pasi ishte dërguar pa shenja jete nga Qendra e Mjekësisë Familjare në ...

Rruga në Drenas që pret asfalt (VIDEO)

Rreth 450 metra rrugë në dalje të Qikatovës së Re në Drenas janë në pritje të asfaltimit.

Një ish-nxënësi kanos sigurimin e shkollës

Një-16 vjeçar dyshohet se ka kanosur me thikë sigurimin e shkollës në fshatin Gradicë të Drenasit.

Matja e përmbushjes së premtimeve të qeverisjes së Ramiz Lladrovcit në siguri

Ramiz Lladrovci në kohën kur po rikandidonte për një mandant tjetër për të parin e Drenasit, në vitin 2021 ishte pyetur në “DebatPernime” në lidhje me planin ...

Nesër në Drenas mbahet festivali i poezisë ‘Guri i Plakës’  

Nesër në Drenas do të mbahet edicioni i gjashtë i festivalit të poezisë "Guri i Plakës", organizuar nga Art Club “Rifat Kukaj”.

Digjet një shtëpi në Drenas - FOTO

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në rrugën "Shaban Shala" në Drenas.

Rrihen mes vete burrë e grua në Drenas

Një rast i dhunës në familje është raportuar në Drenas mëngjesin e së shtunës.

Drenas, një burrë gjendet pa shenja jete në lokalin e tij

Dje rreth orës 11:20 një burrë nga Drenasi dyshohet të jetë gjetur pa shenja jete në katin e dytë të lokalit të tij.