Postet nga: Badovc

Anulohet vendimi për këmbimin e pronave në Badovc

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka anuluar vendimin për këmbimin e pronave në zonën e mbrojtur në Badovc me ato tek lagjja ‘Prishtina e Re’.

Gjykata e Prishtinës e shtyen ekzekutimin e vendimit të Komunës së Prishtinës për këmbimin e pronave

Gjykata e Prishtinës përmes një aktvendimi të nxjerrë më 2 shkurt 2024 e ka aprovuar kërkesën e Institutit të Kosovës për Drejtësi për shtyrjen ...

PDK në kryeqytet: LVV u mundua të shfajësohet për këmbimin e pronës në Badovc

Leutrim Retkoceri, shef i asamblistëve të PDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës në një konferencë për media tha se kanë bojkotuar tre seanca për shkak që, ...

Aksident mes dy veturave te liqeni i Badovcit- Fotografi

Një aksident në të cilin janë përfshirë dy vetura ka ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm në magjistralen Gjilan- Prishtinë më saktësisht në liqenin e Badovcit.

Uji nga liqeni i Badovcit vazhdon të mos përdoret për pije

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njofton se uji në liqenin e Badovcit ende nuk mund të përdoret për pije dhe pë...

Apeli për të mos pirë ujin e Liqenit të Badovcit, këto janë qytetet dhe fshatrat që furnizohen prej tij

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që furnizohen nga Fabrika e ujit në Liqenin e Badovcit të mos e përdorin ...

Thirrje e IKSHPK-së: Qytetarët që furnizohen nga Liqeni i Badovcit të mos e përdorin ujin për pije dhe për përgatitje të ushqimit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që furnizohen me ujë të prodhuar nga Fabrika e ujit që furnizohet nga Liqeni i ...

Ura e Badovcit e demtuar

Gjendja e urës në Badovc, Ministria e Infrastrukturës thotë se po bën projektin për rindërtimin e saj

Ura te liqeni i Badovcit, në magjistralen Prishtinë – Gjilan, ka gati dy javë që është mbyllur.