Postet nga: Deputetët

Më 5 mars, Kuvendi organizon seancë solemne për 'Epopenë e UÇK'-së

Kuvend i Kosovës do të mbajë seancë solemne më 5 mars 2024 për të shënuar 26-vjetorin e ‘Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës’.

U paguan mbi 20 mijë euro në vit, këta janë deputetët që folën vetëm 1 ose 2 herë gjatë vitit 2023

Nëntë deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë marrë fjalën në seanca vetëm një apo dy herë gjatë gjithë vitit 2023.

10 deputetët serbë që bojkotuan Kuvendin gjatë 2023-tës

10 deputetë nga komuniteti serb, që mbajnë vendet e garantuara në Kuvendit e Kosovës e përfunduan vitin 2023, pa folur asnjëherë në Kuvendin e Kosovës.

5 deputetët që nuk e thanë asnjë fjalë në 2023

Pesë deputetë të Kuvendit të Kosovës, pa numëruar ata të Listës Serbe, nuk kanë folur asnjëherë në seancat plenare gjatë gjithë vitit 2023.

Përfundon seanca e jashtëzakonshme, deputetët e pozitës miratuan disa projektligje

Pas përfundimit të seancës në të cilën u miratua në lexim të dytë Projekligji mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Kosovës për vitin 2024, Kuvendi ...

Kuvendi mban nesër seancë, në rend dite shqyrtimi i Projektligjit për buxhetin për vitin 2024

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet nesër në ora 10:00 për të mbajtur seancë plenare.

Arrihet konsensusi, Kuvendi miraton marrëveshjet ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës ka miratuar marrëveshjet ndërkombëtare të cilat kishin mbetur në agjendën e legjislativit për muaj me radhë.

Kuvendi miratoi në parim Projektligjin për ndarjet buxhetore për vitin 2024

Në orët e vona të së enjtes dhe pas rreth 10 orë diskutime, me 62 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan ...