Foto: Afrim Ejupi / KALLXO.com

Katër automjete me targa franceze sekuestrohen në një auto-sallon në Ferizaj, kërkoheshin nga INTERPOL-i

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të lokalizojnë dhe sekuestrojnë katër automjete me targa franceze, të cilat ishin në një auto-sallon.

Rasti është regjistruar në Ferizaj.

Automjetet ishin në kërkim nga organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, INTERPOL që nga 30.06.2023.

Rasti është duke u hetuar, thekson Policia.