Postet nga: Automjete

Arrestohen 4 persona në Prishtinë, policia u sekuestron kokainë, heroinë e mbi 9 mijë euro para

Antidroga e Policisë së Kosovës ka njoftuar se të hënën kanë arrestuar katër persona të dyshuar në Prishtinë, e po ashtu kanë sekuestruar drogë, para, armë, ...

Google prezantoi harta edhe më të detajuara për automjete

Google e ka prezantuar një version të ri të hartave të saj me definicion të lartë që janë bërë ekskluzivisht për automjete dhe janë të implementuara në sistemin ...

Vendosja e ngjitëseve, nga 1 marsi do të fillojë projekti për identifikimin e automjeteve të paregjistruara

Përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës, Byrosë Kosovare të Sigurimeve dhe Ministrisë së Infrastrukturës janë dakorduar për inicimin e projektit për vendosjen e ...

Kosova dhe Serbia mbulojnë simbolet shtetërore në targat e automjeteve

Kosova dhe Serbia nga dita e hënë (4 tetor) kanë filluar vendosjen e letrave ngjitëse në targat e automjeteve që kalojnë në territorin e njëra-tjetrës. Ngasësit ...

MPB, gjatë 24 orëve ka lëshuar rreth 1,500 targa provuese

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka lëshuar 1 mijë e 455 targa provuese për automjetet me targa të Serbisë e ...

Afër 1 milion persona hynë në Kosovë gjatë korrikut

Nga pikat kufitare në Kosovë, bëhet e ditur se kanë hyrë më shumë se 700 mijë persona vetëm në muajin korrik, përderisa nga Aeroporti Ndërkombëtar i ...

Kolona të gjata në rrugën e kombit, kosovarët ia mësyjnë sërish Shqipërisë

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor për pushime.

Automjetet e QKMF-së në Dragash pa regjistrim pothuajse që një vit

Disa nga automjetet e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Komunën e Dragashit nuk janë të regjistruara dhe aktualisht janë duke funksionuar pa regjistrim dhe sigurim.