Postet nga: INTERPOL

Të akuzuar për trafik narkotikësh, ekstradohen në Shqipëri dy persona nga Italia dhe Greqia

Dy persona që kanë qenë në kërkim ndërkombëtar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, janë ekstraduar sot në Shqipëri nga Italia dhe ...

Daçiq thotë se ekstradimi i Radoiçiqit në Kosovë është i pamundur

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se ekstradimi në Kosovë i ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Millan Radoiçiq, është i pamundur.

Dyshohet se i lëshoi pasaportë dhe letërnjoftim të kërkuarit nga Interpoli në emër të dikujt tjetër, aktakuzë ndaj zyrtarit të ARC-së

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj një zyrtari të Agjencisë për Regjistrim Civil nën dyshimin për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe ...

Çfarë pas fletarrestimit ndërkombëtar ndaj Radoiçiqit?

Deri më tani, Beogradi zyrtar nuk ka reaguar ndaj lajmit se kundër Millan Radoiçiqit është lëshuar fletarrestim prej Agjencisë Ndërkombëtare të Policisë (INTERPOL), për ...

Edhe ish-shefi i Njësive Speciale në veri, pjesë e listës së të kërkuarve nga INTERPOL-i

Uglesha Jarediq, ish-shefi i Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, është njëri nga 20 personat që hyjnë në listën e të kërkuarve nga organizata më e ...

Lista e personave që tashmë kanë fletarrest nga INTERPOL-i për sulmin terrorist në Banjskë

Përveç, Millan Radoiçiqit, lista e personave të cilët tashmë kanë një fletarrest nga organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, përbëhet edhe ...

Për cilat vepra penale kërkohet nga INTERPOL-i Millan Radoiçiq

Millan Radoiçiq, i cili doli publikisht se i priu grupit që organizoi sulmin terrorist në Banjskë tashmë ka zënë vend në listën e personave të cilët ...

Sulmi terrorist në Banjskë, INTERPOL lëshon fletarrestim për Millan Radoiçiqin

Organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, ka lëshuar fletarrestim për Millan Radoiçiqin.