array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e projektit të zgjerimit të shtratit të Lumit 'Klina'

KRU 'Hidromorava' apelon qytetarët e Vitisë që mos ta përdorin ujin për pije

Abazaj: Me ligjin e ri komunave do t'iu mundësohet ulja e pragut të normës tatimore

Policia e kosoves

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Çmimi i tatimit në pronë, Hykmete Bajrami: Ministria e Financave ta procedoj sa me parë në Kuvend ligjin e ri për Tatim në Pronë

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

Haradinaj: Fitore e qeverisë mund të jetë përballimi i kësaj fatkeqësie natyrore e jo përmbysja e Projektligjit për Trust-in

Krasniqi nga Skenderaji: Thirrja jonë emergjente shkon edhe një herë për Qeverinë

Komuna e Prishtinës sqarohet për tenderin për gjeneratorë

Momenti kur shpëtohet një çift nga vërshimet në fshatin Llaushë të Skenderajt (VIDEO)

KRU 'Mitrovica': Ende nuk janë krijuar kushtet për rikthimin e prodhimit të ujit

IHMK: Reshjet e shiut do të vazhdojnë deri më 25 janar

IHMK paralajmëron vërshime edhe në ditët në vijim

Komuna e Prishtinës nënshkruan kontratë 50 mijë euro më shtrenjtë se vlera e parashikuar

Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos