// E enjte ORA 20:20

0

20 Prill 2018

Aksham Pazar me Aeroport Ndërkombëtar- 2

Jeta në Kosovë

Në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u  transmetua pjesa e dytë e hulumtimin mbi Aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Sa janë të sigurta fluturimet në Aeroportin e Prishtinës?

Si u bë që të ndërpritet rryma në kohën e vizitës së ish- Zv.Presidentit të ShBA-së, Joe Biden?

Pse ky aeroport nuk i ka dy gjeneratorë rezervë?

Kallxuesit, ish-punëtorë në Agjencinë e Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA) flasin për incidente të ndryshme në këtë aeroport që sipas tyre vunë dyshime mbi sigurinë e fluturimeve.

Javën e kaluar, ‘Jeta në Kosovë’, trajtoi parregullsitë në marrëveshjen për koncesionimin e Aeroportit të Prishtinës nga kompania ‘Limak’.

Emisionin “Jeta në Kosovë” transmetohet çdo të enjte në RTK në orën 20:20 dhe repriza të premten në mesditë.

NDËRLIDHUR

Drejtësia në Kosovë
 

Dëshmi: Paratë transferohen nga Skenderaj në Turqi

Emisioni i fundit “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar hulumtimin e një dosje të dokumenteve që përbehej nga fletëpagesa që kishin vlera milionëshe të transfereve bankare nga shtetet e perëndimit në Kosovë dhe nga Kosova për në vendet tjera. Mirëpo siç transmetoi “Drejtësia në Kosovë”, këto dokumente edhe pse ishin nxjerrë me kërkesën e prokurorit të […]

flamur hoti
 

Flamur Hoti konfirmon se është ftuar nga Gjykata Speciale

Ish- ushtari i UÇK-së, Flamur Hoti e ka konfirmuar për KALLXO.com se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit. Hoti ka treguar se ftesën nga Gjykata Speciale e ka pranuar para një muaji. “Po, jam ftuar nga Gjykata Speciale. Ftesën e kam pranuar para një muaji por është shtyrë për shkak të […]

Gjyktata Speciale
 

Flamur Hoti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ish ushtri i UÇK-së Flamur Hoti është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. “Gjykata Speciale është pjellë që do ta kundërmon historinë, si dhe luftën tonë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Projektin serb atëbotë e ndihmoi edhe […]

TË FUNDIT

Drejtësia në Kosovë
 

Dëshmi: Paratë transferohen nga Skenderaj në Turqi

Emisioni i fundit “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar hulumtimin e një dosje të dokumenteve që përbehej nga fletëpagesa që kishin vlera milionëshe të transfereve bankare nga shtetet e perëndimit në Kosovë dhe nga Kosova për në vendet tjera. Mirëpo siç transmetoi “Drejtësia në Kosovë”, këto dokumente edhe pse ishin nxjerrë me kërkesën e prokurorit të […]

flamur hoti
 

Flamur Hoti konfirmon se është ftuar nga Gjykata Speciale

Ish- ushtari i UÇK-së, Flamur Hoti e ka konfirmuar për KALLXO.com se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit. Hoti ka treguar se ftesën nga Gjykata Speciale e ka pranuar para një muaji. “Po, jam ftuar nga Gjykata Speciale. Ftesën e kam pranuar para një muaji por është shtyrë për shkak të […]

Tash

NA NDIQNI

Flamur Hoti konfirmon se është ftuar nga Gjykata Speciale

by Afërdita Fejzullahu
NA NDIQNI

Send this to a friend