Postet nga: Jeta në Kosovë

Jeta në Kosovë: Politika e Jashtme e Kosovës

Sonte emisioni “Jeta në Kosovë” solli rrëfimet nga prapaskena për njohjet e Kosovës dhe dështimin në INTERPOL.

Prindërit rrëfejnë për “intervistimet e fshehta të Astrit Deharit”

Xhemile dhe Avni Dehari po pretendojnë se djali i tyre që vdiq në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, tri vite me parë ishte intervistuar fshehtas.

Avni Dehari: Zyrtarët erdhën në shtëpi, tentuan të na bindin se Astriti ka bërë vetëvrasje

Zyrtarë nga policia dhe organeve të tjera të rendit, sipas familjes Dehari, kishin shkuar në shtëpinë e Astrit Deharit, për të bindur prindërit se djali i tyre ...

Kurti: Sa më shpejt që largohemi nga qymyri, aq më mirë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti ka thelluar qëndrimet e tij kundër përdorimit të qymyrit në Kosovë.

Kosnett: Mohimi i masakrave është gabim por fjala nuk duhet të kriminalizohet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar mohimin që Presidenti i Serbisë i ka bërë Masakrës së Reçakut.

Këshilla e ambasadorit amerikan për Albin Kurtin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett pati një mesazh specifik për kryeministrin në ardhje Albin Kurti.

Kosnett: Amerika nuk e ka inkurajuar asnjëherë ndryshimin e kufijve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur lidhur me qëndrimin e ShBA-së lidhur me idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

A do t’i bëjë publike faturat qeveria Kurti?

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë” ka folur lidhur me formimin e  qeverisë së re.