Postet nga: demtim

Mori shkronjat nga varri i Adem Jasharit në Prekaz, ndalohet një grua

Një grua dyshohet se ka marrur shkronjat në varrin e komandantit legjendar, Adem Jashari në Kompleksin Memorial në Prekaz, Skenderaj.

I dëmtohet lapidari i varrit të babait, policia po e heton rastin

Një burrë nga Kllokoti është ankuar në Policinë e Kosovës se gjatë vizitës në varrezat e fshatit kishte vërejtur se lapidari i varrit të babait të tij ...

Dëmtohet sërish kablloja optike e Policisë së Kosovës në veri

Kablloja optike e vendosur përgjatë rrugëve në fshatin Uglar të Zubin Potokut është dëmtuar mbrëmë rreth orës 02:00 pas mesnate.

Qendra e Prishtinës mbetet pa ngrohje, shkak rrjedhja e një gypi të Termokos-it

Banorët e Qendrës, përkatësisht ata të rrugës ‘Luan Haradinaj’ në Prishtinë kanë mbetur pa ngrohje si shkak i rrjedhjes së një gypi të ngrohtores Termokos.

I kishte marr të dëmtuarit 10 mijë euro duke i premtuar punësim në KEK ose PTK, paraburgoset për 30 ditë i dyshuari Xh.P.

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit Xh.P.

Puna e rëndë dëmton fëmijët

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Punës së Rëndë të Fëmijëve, koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF, ...

Komuna e Prishtinës shpenzon mijëra euro në lule e fidanë dekorativë, shumica dëmtohen

Para disa ditësh Ndërmarrja Lokale 'Hortikultura' ka bërë mbjelljen e fidanëve dhe luleve në Prishtinë nëpër qendër të qytetit.

Punime të zgjatura e dëmtime të shpejta në rrugët e Prishtinës

Qytetarët e Prishtinës vazhdimisht përballen me stërzgjatje të punimeve në rrugë, por edhe me dëmtim të shpejtë të shumë prej tyre, pak kohë pas pë...