array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Drenushë Ramadani

Drenushë Ramadani

Drenushe Ramadani është gazetare hulumtuese në KALLXO.com prej korrikut të vitit 2018.

Ajo ka arritur titullin Bachelor në degën “Gjuhë dhe Letërsi shqipe” në Universitetin Publik të Prizrenit “Ukshin Hoti”, ndërsa momentalisht është duke vazhduar studimet postdiplomike- master në Universitetin Publik të Prishtinës “Hasan Prishtina” – drejtimi Gjuhë Shqipe. Dëshira e madhe që të punojë në fushën e medies e ka shtyrë që me shumë pasion të regjistrojë edhe Fakultetin e Komunikimit Masiv- Gazetari si fakultet të dytë, në Kolegjin AAB.

Para se t’i bashkohet ekipit të BIRN Kosova, ka punuar në portalin informativ “Gazeta Observer”, për tetë muaj.

Fushat, në të cilat Drenusha ka treguar interesim janë temat dhe hulumtimet sociale, fushën e ambientit, qeverisjen lokale, prokurimin publik, reportazhet duke mos anashkaluar edhe çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Drenusha është fituese e çmimit të tretë të Ambientit me storien “A po rrezikojnë hidrocentralet zhdukjen e rrjedhave të lumenjve?”, çmim ky i themeluar nga organizata ÇOHU në kuadër të koalicionit Pro OPEN për mbështetjen e gazetarisë së shkruar në fushën e mbrojtjes së ambientit.

Ministri Liburn Aliu reagon pas akuzave të aktivistes Shpresa Loshaj

KOSTT përgënjeshtron zv.kryeministren serbe për rrymën e qytetarëve të veriut

Paralajmërimi për grevë të punëtorëve shëndetësorë, ministri Murati përmend “sindikata të kapura”

Punëtorët shëndetësorë nesër në grevë tetë orëshe

Liburn Aliu: Projekte tepër të shtrenjta në Ministri, kishte iniciuar edhe stafi politik

Ajër me cilësi të dobët në Gjilan

Mimoza Kusari- Lila: Është çështje javësh fillimi i pagesës së rrymës nga banorët e komunave serbe në veri

KOSTT ndërpret pagesën e rrymës për katër komunat veriore, skadon marrëveshja gjashtëmujore me Qeverinë

Opozita kundërshton krijimin e një Agjencie Koordinuese të Inspektorateve nën Zyrën e Kryeministrit

Përurohet ngrohtorja e parë me biomasë në Kosovë

Ajër me ndotje të madhe në pesë komuna

Aksident në Carralevë, një person mbetet i lënduar

Kandidati i LVV: Në Kaçanik nuk ka drejtor shkolle që nuk është politik

Përplasen kandidatët për kryetar të Kaçanikut për ordinancën private të Besim Ilazit

Zotimet e Ajazit për Drenasin: Do të ndërtojmë parkingje, qendër tregtare e qendër rekreative për pensionistët