array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Drenushë Ramadani

Drenushë Ramadani

Drenushe Ramadani është gazetare hulumtuese në KALLXO.com prej korrikut të vitit 2018.

Ajo ka arritur titullin Bachelor në degën “Gjuhë dhe Letërsi shqipe” në Universitetin Publik të Prizrenit “Ukshin Hoti”, ndërsa momentalisht është duke vazhduar studimet postdiplomike- master në Universitetin Publik të Prishtinës “Hasan Prishtina” – drejtimi Gjuhë Shqipe. Dëshira e madhe që të punojë në fushën e medies e ka shtyrë që me shumë pasion të regjistrojë edhe Fakultetin e Komunikimit Masiv- Gazetari si fakultet të dytë, në Kolegjin AAB.

Para se t’i bashkohet ekipit të BIRN Kosova, ka punuar në portalin informativ “Gazeta Observer”, për tetë muaj.

Fushat, në të cilat Drenusha ka treguar interesim janë temat dhe hulumtimet sociale, fushën e ambientit, qeverisjen lokale, prokurimin publik, reportazhet duke mos anashkaluar edhe çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Drenusha është fituese e çmimit të tretë të Ambientit me storien “A po rrezikojnë hidrocentralet zhdukjen e rrjedhave të lumenjve?”, çmim ky i themeluar nga organizata ÇOHU në kuadër të koalicionit Pro OPEN për mbështetjen e gazetarisë së shkruar në fushën e mbrojtjes së ambientit.

Buxheti i Komunës së Gjilanit për 2023 pritet të jetë 32.5 milionë euro

Arrestohet 30-vjeçari në Ferizaj pasi dyshohet se e keqpërdori seksualisht një të mitur

Policia jep detaje për katër aksidentet në magjistralen Prishtinë - Pejë, apelon për kujdes të shtuar

Komuna e Prizrenit i jep tender për vetëdijesimin e nxënësve kompanisë që aktivitet primar ka pastrimin e ndërtesave

Qeveria vazhdon masat emergjente të furnizimit me energji

Kapet në flagrancë 34-vjeçari në Ferizaj, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

Latifi: Ata që më kritikojnë duhet të kenë durim, shëndetësia kosovare do të bëhet në 5 ose 10 vitet e ardhshme

ShSKUK thotë se do të marrë masa ndaj infermieres që keqinformoi prindërit për ndërrim të foshnjave

Drejtori i Gjinekologjisë në QKUK: Nuk është ndërruar asnjë foshnje

Urdhërohet tërheqja nga tregu i Kosovës i të gjitha produkteve 'Wudy'

Shërbimi Spitalor publikon listën e kompanive që kanë vonuar furnizimin me barna

Komuna e Gjilanit u vendos GPS veturave zyrtare

Ministrat Krasniqi dhe Sveçla vizitojnë komunat që pësuan nga përmbytjet e shiut

Ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm në Fushë Kosovë, shiu turbullon ujin

Komuna e Rahovecit kërkon ndihmën e Qeverisë pas përmbytjeve nga shiu