Postet nga: autobus

I mituri sulmon fizikisht kondukterin në Prishtinë pasi që nuk e la të hyjë pa maskë në autobus

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të mitur në Prishtinë pasi që i njëjti kishte sulmuar me grushta dhe shkelma një kondukter të autobusit.

VIDEO: Policia kontrollon autobusin e linjës Prishtinë-Ferizaj lidhur me masat anti- COVID-19

Policia e Kosovës sot ka kontrolluar një autobus privat të linjës Prishtinë-Ferizaj lidhur me masat kundër COVID-19.

Autobusi i Kosovës që nisi të digjej në Himarë, s’kishte asnjë udhëtar në bord

Një autobus me targa të Kosovës është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Ilias të Himarës në Shqipëri. Ndërkohë që drejtuesi i ...

Autobusi i prodhuar 41 vite më parë qarkullon ende rrugëve të Kosovës

Në rrugët e Kosovës qarkullojnë 2,009 autobusë.

Ambasadori i Kosovës në Kroaci: Të gjitha viktimat janë njerëz tanë që punonin në Gjermani

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli, ka mbërritur në spitalin e Sllavonski Brodit, në të cilin po trajtohen personat e lënduar nga aksidenti me autobus ...

Presidenti i Kroacisë ngushëllon popullin e Kosovës për viktimat e aksidentit tragjik

Presidenti kroat, Zoran Milanoviq, u ka shprehur ngushëllime autoriteteve dhe popullit të Kosovës për viktimat e aksidentit tragjik me autobus që ndodhi sot në mëngjes në ...

FOTO: Grumbull qytetarësh në autobusin e linjës Ferizaj – Prishtinë

Qeveria e Kosovë dje ka dal me një sërë vendimesh për parandalim të përhapjes së pandemisë SARS-CoV-2.

Në autobusin Serbi - Kosovë, tensionet etnike lihen anash

Marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës mund të jenë të rënda, por në autobusin që qarkullon midis dy vendeve jomike ekziston një hapësirë që pë...