Postet nga: autobus

Aksidentohet një autobus me kosovarë në Bullgari, lëndohet shoferi (FOTO)

Një autobus me pasagjerë nga Kosova është aksidentuar mëngjesin e sotëm në unazën e Kyustendilit në Bullgari.

Udhëtarët nga Kosova që u aksidentuan në Serbi nisen për në Slloveni

Udhëtarët të cilët po udhëtonin me kompaninë “Zhitia Turist” e që u aksidentuan të martën mbrëma në Krushevc të Serbisë janë nisur drejt Sllovenisë. ...

Rrëshqet një autobus në Ferizaj, lëndohet një person

Një autobus është aksidentuar në Ferizaj rreth orës 18:50 dhe si pasojë e kësaj një person është lënduar.

Qytetarët që udhëtojnë me autobusë duhet të kenë me vete dëshminë e vaksinimit

Të gjithë qytetarët që duan të shfrytëzojnë transportin publik me autobusë nga sot do të jenë të obliguar të kenë edhe dëshminë e vaksinimit, të paktën ...

Vrasja e trefishtë në Gllogjan, Zoran Zaev shpreh ngushëllime

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shorehur ngushëllime për familjarët e tre personave që u vranë mbrëmë në Gllogjan pas një sulmi me kallashnikov.

Kryeprokurori bullgar e konfirmon: Është gjetur edhe trupit i 45, i takon një personi në moshë të re

Kryeprokurori Ljubomir Joveski konfirmoi sot se është gjetur edhe një trup në autobusin e djegur, me çka numri i viktimave nga aksidenti tragjik arrin në 45. Joveski njoftoi edhe për ...

Rritja e çmimit të metalit detyron komunën e Prishtinës të ritenderojë projektet

Komuna e Prishtinës do ritenderoj disa projekte për shkak të ngritje së çmimit të metalit.

I mituri sulmon fizikisht kondukterin në Prishtinë pasi që nuk e la të hyjë pa maskë në autobus

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të mitur në Prishtinë pasi që i njëjti kishte sulmuar me grushta dhe shkelma një kondukter të autobusit.