Postet nga: imri ahmeti

Komuna e Lipjanit fiton Çmimin Evropian për Qeverisje të Shkëlqyer

Çmimi Evropian për Qeverisje të Shkëlqyer është fituar nga Komuna e Lipjanit.

Asamblistja e LVV-së në Lipjan dorëzon kallëzim penal e padi civile ndaj kryetarit, Ahmeti i quan 'filma pa shije'

Asamblistja e Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan, Shahadije Bikliqi-Dragaçina ka dorëzuar kallëzim penal e padi civile kundër kryetarit të Komunës, Imri Ahmeti, pasi pretendon ...

Realizimi i premtimeve për sigurinë publike në Lipjan

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, derisa kandidonte për t’u rizgjedhur në këtë pozitë, në debatin zgjedhor për zgjedhjet komunale të vitit 2021, ishte përkujdesur që të ...

Imri Ahmeti: Asamblistja e VV-së po hakmerret që s'e pranova në listë për asamble

Kryetari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka reaguar pasi asamblistja e Vetëvendosjes, Shahadije Bikliqi- Dragaqina e akuzuar të njëjtin se ka ndikuar që ajo të mos ...

Asamblistja e VV-së në Lipjan: Imri Ahmeti më tha se nuk më ka pranu dhe se sa të është ky kurrë nuk do të punësohem

Asamblistja e LVV-së, Shahadije Bikliqi- Dragaqina në Kuvendin Komunal të Lipjanit ka reaguar në Facebook në lidhje me deklaratat e kryetarit të kësaj komunë Imri Ahmeti.

Kriza energjetike, në Lipjan do të ndalet ndriçimi publik pas orës 23:00

Me qëllim të kursimit të energjisë elektrike, kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka vendosur që pas orës 23:00 të ndërpritet ndriçimi në të gjitha ...

Ahmeti i fton dy asamblistët që dhanë dorëheqje nga LVV-ja t'i bashkohen LDK-së

I pari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka ftuar Fitim Mziun dhe Fadil Spahiun, që t'i bashkohen partisë së tij, Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ahmeti: Filluam me bereqet ndërtimin e një çerdhe në Lipjan

Fshatit Rufc të Ri në Lipjan sot ka filluar që t’i ndërtohet një çerdhe për gjeneratat e ardhshme të fëmijëve të këtij regjioni.