Rama në Prishtinë | Fotyo: KALLXO.com

Rama Ec Nëpër Sheshet e Prishtinës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka ecur sot nëpër sheshet e Prishtinës gjatë festimeve për nëntëvjetorin e pavarësisë.

Edi Rama ka ecur sot nëpër sheshet kryesore të Prishtinës, duke u bashkuar me njerëzit që festojnë nëntë vjetët e pavarësisë së Kosovës.

Rama shëtitjen e ka bërë pasi bëri homazhe te varri i Ibrahim Rugovës dhe ai i Adem Jasharit në Prishtinë e Prekaz.

Gjatë homazheve, Rama nuk e tha asnjë fjalë për medie.

Rama Nderon pa Fjalë në Prishtinë e Prekaz

Kryeministri shqiptar gjatë shëtitjes nëpër qendër të Prishtinës shoqërohej nga Baton Haxhiu, drejtori i Klan Kosovës.

Dje Rama mori pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të përvjetorit të pavarësisë.

Pas kësaj ceremonie, Rama tha se Kosova po bëhet shembull i bashkëjetesës së të ndryshmëve.

http://kallxo.com/rama-nder-te-jem-ketu-ne-diten-te-rendesishme/

17 Shkurt 2017 - 15:30

Taulant Osmani 17/02/2017 - 15:30
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend