Postet nga: Vizita

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani

Osmani merr pjesë në Samitin e Kopenhagës për Demokraci

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Mbretërinë e Danimarkës pasi do të marrë pjesë në Samitin e Kopenhagës për Demokraci, ...

Besnik Bislimi udhëton drejt në Hungarisë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Europian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ka udhëtuar drejt Hungarisë.

Blinken përfundon takimin me Begajn

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përfunduar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, më 15.02.2024.

Blinken mbërrin në Tiranë – FOTO

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka ateruar në Tiranë, në kuadër të një vizite zyrtare me ç’rast pritet të zhvillojë takime me krerë shtetërorë shqiptarë.

Blinken do të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti amerikan i Shtetit.

Deputetja Musliu në SHBA takon kongresistin Mike Turner, flasin për sfidat e sigurisë në Kosovë

Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, dhe njëkohësisht deputetja e  Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, gjatë ...

Projekti 'Vizita për gra shtatzëna dhe fëmijë 0-3 vjeç' në kryeqytet rrezikon të dështoj nëse nuk ka rritje të stafit

Komuna e Prishtinës në vitin 2023 ka nisur zbatimin e projektit vizita për nëna lehona dhe fëmijë nga 0-3 vjeç, por sfidë për implementim të duhur ...

Kryediplomati britanik David Cameron ka mbërritur në Kosovë, nesër takohet me krerët e shtetit

Ministri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, ka mbërritur në Kosovë.