Postet nga: Vizita

Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore nga homologu i saj bullgar, Rumen Radev

Me ceremoni të lartë shtetërore, Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është pritur nga homologu i saj, presidenti i Bullgarisë Rumen Radev.

Kryeministri Albin Kurti pritet në takim nga kryetari i Parlamentit të Estonisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur sot në takim nga kryetari i Parlamentit të Republikës së Estonisë, Jüri Ratas.

Krasniqi: Raportet mes Kosovës dhe SHBA-së kanë marrë një goditje nga qasja e qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së, për të diskutuar me ta për zhvillimet e ...

Kriza në veri, shtyhet vizita e ministres Albulena Haxhiu në SHBA

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se vizita e saj e paraparë për në dhjetor në SHBA është shtyrë për një datë tjetër.

Agim Bahtiri pret në konak Glauk Konjufcën dhe Mefail Bajqinovcin

Ish-kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur në shtëpinë et tij kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën.

Zyrtari i UEFA-s viziton Kosovën

Zvonimir Boban, shefi i futbollit në UEFA, po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Kosovë.

Presidenti i FIFA-s viziton Kosovën

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino do ta vizitojë Kosovë në fund të muajit shtator.

Kryeministrja serbe vizitoi veriun e Kosovës, Kurti çoi vartësit në Luginë të Preshevës

Fillimi i javës nisi me vizita zyrtare të zyrtarëve të Kosovës në Luginë të Preshevës dhe të zyrtarëve serbë në Kosovë.