// E premte ORA 21:20

108,436

15 Shtator 2016

Drejtësia për Fajde

Mehana

Në edicionin e radhës emisioni “Drejtësia në Kosovë” sjell rrëfimin ekskluziv për vetëvrasjen e dy djemve të familjes Mehana nga Mitrovica.

Reportazhi sjell rrëfimin e nënës Sofie, e cila tregon për përvojat e saj në komunikimin me fajdexhinjtë si dhe për amanetet që i lanë djemtë pak orë para se të bënin vetëvrasje.

Në rrëfimin e tij, i vëllai Afrimi tregon për ngjarjen dhe mënyrën se si dy vëllezërit e tij të ndjerë humbën tërë pasurinë. Ai rrëfen për kurthin në të cilën ranë vëllezërit e tij dhe për dështimin e prokurorisë për të dërguar në burg përgjegjësit.

Pjesë e emisionit do të jetë edhe biseda me  drejtorin regjional të Policisë në Mitrovicë, Nehat Thaqi, i cili ka pranuar se në zonën e tij të përgjegjësisë vazhdon të ketë probleme me fajdenë.

“Policia ka ndërmarrë disa aksione në ndjekje të personave që merren me fajde mirëpo dukuria ende është duke vazhduar”, ka thënë Thaqi.

I pari i Policisë për Mitrovicën ka lansuar akuza për dështime institucionale në trajtimin e kësaj dukurie.

Pjesë e emisionit do të jenë edhe kryeprokurori Shyqyri Syla dhe avokatë nga Mitrovica.

Në pjesën e dytë të emisionit, rubrika “Policia” sjell reportazhin ekskluziv të shkatërrimit të laboratorëve të drogës në qytetin e Pejës.

Skema e Fajdeve, Kamata sa Trefish Borxhi

http://kallxo.com/aksioni-policor-ne-familjen-e-dyshuar-per-fajde-video/

NDËRLIDHUR

Vendimi
 

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan- Plavë

Misioni i OSBE-së konfirmoi sonte se punimet në ndërtimin e rrugës Plavë- Deçan janë ndërprerë, pas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë ndërkombëtare. Në një komunikatë të lëshuar në mbrëmje, Misioni i OSBE-së tha se ka ndjekur me shqetësim atë që Misioni tha se dukej të ketë qenë ndërtim ilegal i rrugës, […]

Champions League
 

Real Madrid fiton Champions League

Real Madrid është shpallur kampion në Champions League pasi ka mposhtur ekipin e Liverpool me rezultat 3 me 1. Real Madrid ka thyer rekordin duke u shpallur kampion për herë të tretë me radhë në Champions League. Seria e golave në stadiumin olimpik të Kivet është hapur në minutën e 50 nga Karim Benzema. Goli […]

Lutfi Haziri
 

Lutfi Haziri u reagon partive në pushtet: Nëse i doni numrat ua japim!

Lutfi Haziri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit ka reaguar lidhur me deklarimet e zyrtarëve të partive politike në pushtet se opozita nuk i ka numrat për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj. Ai në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se “Nëse doni numrat, jau japim!” Postimi i plotë […]

Finalja e kampioneve
 

Fillon ndeshja në mes Real Madridit dhe Liverpoolit

Real Madrid është duke luajtur kundër Liverpool në stadiumin olimpik të Kievit ne Ukrainë në finalen e Champions League. Real Madrid ka arritur në finale pasi ka mundur në gjysmëfinale Bayern Munich me rezultat të përgjithshëm 4 me 3. Kurse Liverpool është kualifikuar në finale pasi ka mposhtur ekipin e Romës me rezultat të përgjithshëm […]

TË FUNDIT

Vendimi
 

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan- Plavë

Misioni i OSBE-së konfirmoi sonte se punimet në ndërtimin e rrugës Plavë- Deçan janë ndërprerë, pas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë ndërkombëtare. Në një komunikatë të lëshuar në mbrëmje, Misioni i OSBE-së tha se ka ndjekur me shqetësim atë që Misioni tha se dukej të ketë qenë ndërtim ilegal i rrugës, […]

Champions League
 

Real Madrid fiton Champions League

Real Madrid është shpallur kampion në Champions League pasi ka mposhtur ekipin e Liverpool me rezultat 3 me 1. Real Madrid ka thyer rekordin duke u shpallur kampion për herë të tretë me radhë në Champions League. Seria e golave në stadiumin olimpik të Kivet është hapur në minutën e 50 nga Karim Benzema. Goli […]

Lutfi Haziri
 

Lutfi Haziri u reagon partive në pushtet: Nëse i doni numrat ua japim!

Lutfi Haziri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit ka reaguar lidhur me deklarimet e zyrtarëve të partive politike në pushtet se opozita nuk i ka numrat për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj. Ai në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se “Nëse doni numrat, jau japim!” Postimi i plotë […]

Policia e Kosoves
 

Aksioni i Policisë në përcjelljen e personit të ekstraduar për në burgun e Dyzit

Në rubrikën e rregullt “Policia” e cila transmetohet në kuadër të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, kësaj radhe u transmetuan pamjet ekskluzive nga aksioni i Njësisë së Reagimit të Shpejtë të Policisë së Kosovës në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës. Njësitë e Policisë në Aeroport, sipas planit të përgaditur më parë pranojnë një person i cili ishte […]

Tash

NA NDIQNI

Lutfi Haziri u reagon partive në pushtet: Nëse i doni numrat ua japim!

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend