Postet nga: Fajde

Hulumtimi i 'Kallxo Përnime' - Muharremi: Vettingu në Polici, shumë i nevojshëm

Shenoll Muharremi, njohës i integrimeve europiane, ka reaguar pas hulumtimit të emisionit "Kallxo Përnime" - “Denoncimi i fajdesë”, i cili shfaq pretendimet për përfshirjen e një ...

Rasti i dyshuar për shtytje në vetëvrasje, reagon asamblistja e LDK-së pas arrestimit të vëllait dhe babait të saj

Dy persona janë arrestuar e një i tretë është në kërkim nën dyshimin se kanë kryer veprën penale - shtytje në vetëvrasje, rast që ka ndodhur ...

Dyshimet për shtytje në vetëvrasje në Graçanicë, Prokuroria po heton rastin edhe për fajde

Dy persona janë arrestuar e një i tretë gjendet ende në kërkim nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Shtytje në vetëvrasje” që ka ndodhur në ...

Gjykimi për shpifje që priti 7 vite e 8 muaj

Gazetarja Saranda Ramaj dhe Grupi “Koha”, kanë pritur plotë 7 vite 8 muaj e 25 ditë për të marrë përgjigje nga Gjykata e Prishtinës për një padi të ushtruar ...

Një grua raporton në Polici se ka marrë para me fajde, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua ka raportuar se kishte marrw para me fajde nga njw i dyshuar.

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Shtime

Një person u arrestua gjatë së enjtes në Shtime si i dyshuar për fajde.

Operacion policor në Ferizaj, arrestohen katër të dyshuar për fajde

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka zhvilluar sot operacionin në katër lokacione në Ferizaj ku janë arrestuar katër persona të dyshuar për fajde.

7 vite e 6 muaj burgim, 14 mijë euro gjobë ndaj 3 të akuzuarve për fajde

Me nga 3 vite burgim janë dënuar sot Hazir Tahirsylaj dhe Azem Veseli. Me burgim prej 1 viti e 6 muaj u dënua edhe Artim Çekaj. Gjykata Themelore e Pejës, ...