Formacionet zyrtare: Atalanta – Lazio (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantës dhe Lazios.

Atalanta do të luaj me formacionin e mirë të saj, në formacionin startues do të jetë mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti.

Ndërsa edhe Lazio do të luaj me formacionin më të mirë të saj, në portë për lacialët do të jetë portieri shqiptar Thomas Strakosha.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin e Romës “Stadio Olimpico” në Romë dhe fillon në orën 20:45.

Atalanta: Gollini; Masiello, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Ilicic, Gomez; Duvan Zapata