Postet nga: Apple

Sistemi Operativ i Apple, iOS 15, vjen më në fund

Megjithë përmirësimet e shumta, sistemi më i fundit operativ nga Apple nuk ofroi funksionet e e njoftuara më parë të SharePlay dhe Universal Control.

Katër risitë më të mirëpritura ditëve të fundit: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Dallimet midis lansimeve të reja të iPhone nuk janë të mëdha, por nuk janë diçka që do të mund t’i injoronit po ashtu. Më poshtë, gjeni një ...

A e harroni shpesh fjalëkalimin? Microsoft ka lajme të mira për këtë problem 

Microsoft ka prezantuar një mënyrë tjetër për të zëvendësuar fjalëkalimin tuaj në disa lëvizje shumë të thjeshta duke u identifikuar me telefonin tuaj ...

Evenimenti i iPhone 13 i Apple: Tetë prezantimet më të reja të vitit 2021

Ditën e djeshme, Apple e ka përfunduar evenimentin e saj "California Streaming" duke lansuar shumë produkte të reja, përfshirë formacionin e telefonave inteligjentë iPhone 13, Apple Watches me ...

Iphone më i ri me 1TB kapacitet të magazinimit mund të prezantohet nesër me 14 shtator 

Një ditë para evenimentit të Apple ‘California Streaming’ në 14 shtator, një raport i ri nga analisti Ming-Chi Kuo thotë se ai pret që iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max të ...

Apple e zbulon datën e prezantimeve të reja

Kompania amerikane Apple e ka zbuluar zyrtarisht datën e prezantimit të ardhshëm virtual të ‘California Streaming’ që do të mbahet nesër, më 14 shtator, në orën 7 pasdite. ...

Tani e tutje mund t’i qaseni Twitter-it përmes llogarive të Apple apo Google

Nëse të përkujtuarit e një fjalëkalimi shtesë vetëm për Twitter nuk ju pëlqen, tani e tutje mund të regjistroheni në këtë rrjet social ...

Apple ka lajme të mira për përdoruesit e Iphonëve të vjetër

Apple është i njohur për mbështetjen e rregullt të softuerit për pajisjet e vjetra, siç dëshmohet nga lista e lëshuar së fundmi e iPhone të ...