Postet nga: ndryshe

Fëmijëve mos ua numëroni gabimet por arritjet

Të rriturit duhet të përpiqen t’i vënë në dukje arritjet e fëmijës dhe gjërat e reja që mëson çdo ditë.

Frutat që kanë më shumë sheqer dhe ato me më pak

Frutat janë një grup ushqimor që mund t’i bëjë konfuzë ata që hanë ushqime me pak karbohidrate apo diabetikët.

Një grusht fara kungulli përpara gjumit

Që nga lashtësia, vaji dhe ekstrakti i farave te kungullit njiheshin për vlerat e tyre shëruese. Dikur këto fara përdoreshin për të luftuar krimbat ...

Dasmë në kohë pandemie, çifti vendos të martohet në Facebook live

Daphne Goujon, 25 vjeçe dhe partneri i saj, Chris, 35, të dy nga Orlando, u trishtuan jashtë mase kur mësuan se dasma e tyre e planifikuar në ambient të jashtë...

7 arsye për të ngrënë karota çdo ditë

Dihet që perimet janë shumë të dobishme për ne. Por a e dini që duhen ngrënë karota çdo ditë?

Djathi: Sekreti për një jetë më të gjatë dhe metabolizëm të shpejtë

Është lajmi më i mirë që mund ta keni dëgjuar tërë vitin: një studim sugjeron se konsumimi i djathit mund të jetë çelësi për një metabolizë...

Pse disa njerëz i kap gjumi në veturë

Shumica nga ne ndoshta jemi ndjerë të përgjumur në një udhëtim me makinë, por nuk është gjithmonë për shkak të një fillimi të hershëm të ditë...

Si ta kuptoni që mjalti që keni blerë është organik

Nëse dëshironi të merrni përfitimet të cilat vijnë nga mjalti atëherë pastërtia e mjaltit është ajo që duhet marrë parasysh para se ta blini atë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!