Postet nga: Atalanta

Atalanta e deklason Midtjyllandin në shtëpi (VIDEO)

Atalanta ka shënuar fitore me rezultat të thellë 0-4, si mysafire ndaj Midtjyllandit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Luis Muriel paralajmëron Juventusin se do ta ketë të vështirë fitimin e titullit të kampionit

Sezoni i ri 2020/2021 në Serie A do të nisë më 19 shtator.

PSG kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi përmbysi rezultatin ndaj Atalantës (VIDEO)

Paris Saint-Germain e ka siguruar biletën për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve pas fitores dramatike me rezultat 2-1, ndaj Ataltantës.

Atalanta po e mposht Parisin (VIDEO)

Atalanta e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1-0, ndaj Paris Saint-Germain, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve që po ...

Atalanta mposht Parmën dhe ngjitet në vendin e dytë (VIDEO)

Atalanta ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Parmës si mysafir me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 37-të në Serie A.

Gasperini: Shpresojmë që tifozët të kthehen në stadiume sa më shpejt të jetë e mundur

Atalanta do t’i zhvilloj edhe dy ndeshje deri në përfundimin e kampionatit në Serie A.

Tetë gola në ndeshjen Atalanta – Brescia (VIDEO)

Atalanta ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-2, ndaj Brescias, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të në Serie A.

Atalantës i duhen vetëm 2 minuta që t’i shënoj gol Brescias (VIDEO)

Atalanta ka kaluar në epërsi në minutën e dytë ndaj Brescias, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të në Serie A.